facebook youtube iCanteen Škola online

Soutěžit se vyplatí!

Rada Kraje Vysočina vyhlásila letos již čtvrtý ročník soutěže Stavíme ze stavebnice ROTO s podtitulem IGRÁČEK – vynálezce dopravních prostředků. Žáci 1. – 3. tříd měli za úkol vytvořit nejrůznější stroje a dopravní prostředky, které bychom mohli využít dnes nebo v budoucnu na dopravu a přepravu čehokoliv.

Fantazii se při takovéto tvořivé soutěži meze nekladou, takže naši druháci se pustili do práce a každý popustil uzdu své fantazii na maximum. Paní učitelka Zejdová nelenila, výtvory dětí nafotila, poslala do soutěže a co se nestalo? Štěstí se na naše druháky usmálo.

Porota složená ze zástupců kraje, partnerů a metodiček, které soutěž připravovaly, vybrala tři nejlepší třídy z každého ročníku. Celkem tedy devět úspěšných tříd, mezi nimi naše 2. B, dostanou za odměnu den plný zážitků v brněnském science centru VIDA!

Na výlet se oceněné třídy vydají 20. května a už se moc těší.

Konstrukční soutěže, které pro žáky základních škol připravuje Kraj Vysočina, se už stávají tradicí. Kromě soutěže Stavíme ze stavebnice ROTO pořádá kraj také soutěž Stavíme z Merkuru, pro žáky druhého stupně základních škol, tak neváhejte a zkuste to taky. Třeba se i na vás usměje štěstí.