Vyhledávání facebook youtube iCanteen Škola online

Podpora nadání

"Nemám žádné zvláštní nadání. Jsem jen vášnivě zvědavý."

Albert Einstein

 

Vítejte na stránkách, které mají sloužit všem nadaným i vášnivě zvědavým, jejich rodičům a učitelům, kteří hledají inspiraci a zajímavé materiály. Věřím, že si tu najdete to své.  

Gabriela Kabelková

 

Spolupracujeme s MENSOU České republiky http://www.mensa.cz/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKA!

Hry do matematiky pro první stupeň - zvládnete je i sami doma

Brouzdáte a hledáte inspiraci?

Snad vás potěší následující odkazy:

„Zlý hacker se naboural do sítě plně automatizovaného města Futur. Způsobil řadu komplikací a město se ocitá na pokraji chaosu. Je třeba vrátit městu řád a odhalit viníka.“

BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Každoročně se i naše škola této soutěže zúčastňuje. Pro letošní rok si autoři soutěže připravili mobilní vzdělávací informatcikou hru FUTUR. Jde o hádankovou hru, v níž hlavní hrdina pomáhá starostovi města bránit se útoku neznámého hackera a řeší problémy, jak obnovit informační systémy města (např. zablokování dveří, elektrárna, semafory, kvalita vody).

Hra je vhodná pro věk žáka 2. stupeň ZŠ, je vytvořena pro mobily a tablety s operačním systémem Android. Najdete ji v běžném shopu Google Play (Obchod Play) volně ke stažení.

Odkaz na aplikaci: FUTUR

 

 

 

V rámci rozvoje logického a matematického myšlení u žáků základních škol společnost Premium Study, s.r.o. uvádí online platformu LogicLike.cz pro děti ve věku 5-12 let, která se věnuje rozvoji logiky hravou formou. Zde děti (a dokonce i celé rodiny) z celého světa rozvíjejí logické myšlení, a navíc se u toho baví. Je to  efektivní výukový nástroj, jak učit děti doma.

Věková kategorie: mladší školní věk, starší školní věk
Platforma: počítač, iOS (iPhone, iPad), Android

Odkaz na stánky: LogicLike

 

Akademie věd dětem - věda na doma, interaktivní přednášky, nezkreslená věda

Audio - Akademie věd - Co vám říkají jména Benjamin Franklin a Prokop Diviš? Dozvíte se i, kde najdete elfy, skřítky a trolly.

Podcast - Věda na doma - dlouhé deštivé dny? Pusťte si vědu do ouška.