Vyhledávání facebook Školní program iCanteen Škola online

Poznej Vysočinu - 1. místo Jiřího Stříže

Zdroj: kr-vysocina.cz

POZNEJ VYSOČINU je vědomostní regionální soutěž Kraje Vysočina pro děti do 15 let.

Letošního ročníku se zúčastnilo 152 soutěžících ze 76 škol a gymnázií. Z každé školy byli do finálového kola vysláni chlapec a dívka. Čtyřicítka těch nejúspěšnějších řešitelů dostala pozvání na celodenní výlet 17. 5. do Prahy s lákavou komentovanou prohlídkou historických zákoutí hlavního města a návštěvou Národního muzea. Tři absolutní vítězové pak získali zcela nové mobilní telefony.

„Je skvělé vidět, že se o Vysočině děti na základních školách učí. Často i více, než je předepsáno v osnovách. Rádi jim pravidelně nabízíme skvělou soutěž, ve které osvědčí své znalosti, dostanou odměnu ve formě zážitkového výletu nebo špičkové elektroniky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Výsledky krajského kola soutěže Poznej Vysočinu 2024

1.           Jiří Stříž, ZŠ Moravské Budějovice, TGM

2.           Mikuláš Klusáček, ZŠ Chotěboř, Smetanova

3.           Marek Juliš, Gymnázium Chotěboř

 

Nejrychlejší řešitel stihl 25 otázek vypracovat za necelých deset minut. Vítěz si připsal 47 z 50 možných bodů.

Vítěze letošního ročníku Jirku Stříže čekají za pár týdnů přijímačky na střední školu, rád by v následujících čtyřech letech studoval na Katolickém gymnáziu v Třebíči. Má rád zeměpis, historii a český jazyk. „Soutěž jsem si vyzkoušel už loni, kdy jsem skončil jako jedenáctý. Trochu jsem si doplnil znalosti, ještě ráno před soutěží mrknul na krajský web a prostě odpověděl na otázky s rozumem, ale bez zdržování,“ říká Jirka, který si výlet do Prahy užije stejně jako spolužačka ze stejné základní školy Ema Buličková, který skončila na skvělém 12. místě.