Vyhledávání facebook Školní program iCanteen Škola online

Úžasný úspěch našeho čtvrťáka v celostátní soutěži

Matěj Křivánek, žák 4. B třídy ZŠ TGM v Moravských Budějovicích, rád hraje fotbal, florbal, šachy, baví ho historie, zeměpis a matematika. V rámci školy navštěvuje kroužek logických her pod vedením paní učitelky Kabelkové. V čem je ale tento chlapec opravdu výjimečný, jsou jeho matematické schopnosti a dovednosti, logické myšlení a uvažování. Proto se také umístil na 3. místě v republikovém finále Logické olympiády.

Po zdolání základního kola Matěj postoupil do krajského kola, kde se umístil na 2. místě, tudíž si zajistil postup do republikového finále, které se uskutečnilo 25. listopadu 2019 v Míčovně Pražského hradu. V Matějově kategorii 3. – 5. třída soutěžilo celkem 65 dětí z celé České republiky a Matěj jako jediný zastupoval okres Třebíč. Pro srovnání – vítěz z krajského kola se v republikovém kole umístil až na 42. místě, a Matěj na 3. místě, za což si vysloužil odměnu v podobě tabletu a různých deskových her.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky, založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je rozdělena do tří věkových kategorií pro žáky 1. a 2. stupně základní školy a pro žáky všech druhů středních škol. Letos se do soutěže zaregistrovalo 71 208 soutěžících z 3 249 škol, což je nejvíce v historii soutěže, a ještě více tak podtrhuje Matějův neuvěřitelný úspěch.

Věříme, že se Matěj bude i nadále rozvíjet, a troufáme si říct, že o něm ještě uslyšíme.